Čaplovičovi nezamestnaní

Autor: Richard Vašečka | 11.3.2013 o 19:46 | (upravené 11.3.2013 o 19:55) Karma článku: 15,31 | Prečítané:  2602x

Cez víkend som absolvoval turné po Slovensku. Konkrétne Orava a Šariš. Dolný Kubín, Sabinov, Prešov. Už dopredu som vedel, že to bude zároveň prieskum „kvality“ ciest. Minulý víkend som mal totiž tú česť si to otestovať na ceste medzi Breznom a Banskou Bystricou. Odniesla si to pravá predná pneumatika na mojej Fabii. Neplánovane som si však urobil aj prieskum dopadov Čaplovičovho zákona na centrá voľného času. Aby som bol konkrétny, v Dolnom Kubíne mi hovorili, že „tri dievčatá skončili na Úrade práce“, v Prešove mi hovorili o likvidácii rozsiahlej činnosti istého CVČ a po ceste mi telefonoval kolega o prípade z Ružomberka, kde skončí pracovnú činnosť viac ako desať ľudí.

Áno, pán minister, určite existovalo aj zneužívanie financovania centier voľného času. Toto bolo treba upraviť. V tom sme s vami súhlasili. A jasne sme vám to (komplet celá opozícia) v rozprave ku Vašim zákonom povedali. Upozorňovali sme Vás však na existenčné nebezpečenstvá pre stovky poctivých CVČ plných nadšených a poctivých pracovníkov s deťmi a mládežou, s dlhoročnými skúsenosťami a vynikajúcimi výsledkami.

Neviem medzi akými ľuďmi sa pohybujete vy, ale ja mám skúsenosť najmä s nezištnými a poctivými ľuďmi plnými nadšenia a tvorivosti. K ním patria aj ľudia, s ktorými som sa stretol cez víkend.

Myslím, že predseda vlády a minister práce sa Vám v súčasnej situácii nepoďakujú. Nepodarené zákony z dielne Vášho ministerstva likvidujú stovky veľmi užitočných a dlhé roky budovaných pracovných miest. Vyháňajú na úrady práce šikovných a pracovitých ľudí, s potrebným know-how pre prácu s deťmi a mládežou v rôznorodých oblastiach. Financie, o ktoré ste obrali ich zamestnávateľov, sa roztratia v obecných rozpočtoch. Vážne pochybujem o tom, že obce dokážu vytvoriť z týchto peňazí rovnaký počet pracovných miest, aké Vaše zákony zlikvidovali v CVČ.

A o to ide. Aj takto veľmi konkrétne zvyšujete nezamestnanosť. Úplne zbytočne a úplne nerozumne. Ale tu si vlastne môžete podať ruky aj s ministrom Richterom. Jeho Zákonník práce tiež riadne skomplikoval udržanie pracovných miest v CVČ. Napríklad predražením práce na dohodu. A ruku si môžete podať aj s pánom premiérom. Pretože je predsedom vlády, ktorej činnosť pôsobí tým istým smerom ako kríza. Zvyšuje nezamestnanosť. Konkrétne aj vládnym návrhom zákona o financovaní škôl a školských zariadení z dielne ministerstva školstva.

Keby sme vám to pred polrokom nehovorili ...

http://mmserv2.nrsr.sk/NRSRInternet/Vystupenie/87844/Vasecka_Richard.html

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchádzajúci generál Macko: Gajdoša zomlela SNS, rezort neriadi on

Je chybou, že ministerstvo obrany odmieta verejnú diskusiu. Tá vnútorná prebieha tiež len formálne, poukazuje dlhoročný dôstojník.

EKONOMIKA

Pre nové pravidlá v prvých dňoch prejdú STK len vyvolení

Stanice technickej kontroly museli prejsť zmenami.

ŠPORT

Saganov rival má unikátny štýl. Chce sa odlíšiť od ostatných

O triumfe v šprinte nerozhoduje iba aktuálna forma či taktika.


Už ste čítali?