Čaplovičovi nezamestnaní

Autor: Richard Vašečka | 11.3.2013 o 19:46 | (upravené 11.3.2013 o 19:55) Karma článku: 15,31 | Prečítané:  2592x

Cez víkend som absolvoval turné po Slovensku. Konkrétne Orava a Šariš. Dolný Kubín, Sabinov, Prešov. Už dopredu som vedel, že to bude zároveň prieskum „kvality“ ciest. Minulý víkend som mal totiž tú česť si to otestovať na ceste medzi Breznom a Banskou Bystricou. Odniesla si to pravá predná pneumatika na mojej Fabii. Neplánovane som si však urobil aj prieskum dopadov Čaplovičovho zákona na centrá voľného času. Aby som bol konkrétny, v Dolnom Kubíne mi hovorili, že „tri dievčatá skončili na Úrade práce“, v Prešove mi hovorili o likvidácii rozsiahlej činnosti istého CVČ a po ceste mi telefonoval kolega o prípade z Ružomberka, kde skončí pracovnú činnosť viac ako desať ľudí.

Áno, pán minister, určite existovalo aj zneužívanie financovania centier voľného času. Toto bolo treba upraviť. V tom sme s vami súhlasili. A jasne sme vám to (komplet celá opozícia) v rozprave ku Vašim zákonom povedali. Upozorňovali sme Vás však na existenčné nebezpečenstvá pre stovky poctivých CVČ plných nadšených a poctivých pracovníkov s deťmi a mládežou, s dlhoročnými skúsenosťami a vynikajúcimi výsledkami.

Neviem medzi akými ľuďmi sa pohybujete vy, ale ja mám skúsenosť najmä s nezištnými a poctivými ľuďmi plnými nadšenia a tvorivosti. K ním patria aj ľudia, s ktorými som sa stretol cez víkend.

Myslím, že predseda vlády a minister práce sa Vám v súčasnej situácii nepoďakujú. Nepodarené zákony z dielne Vášho ministerstva likvidujú stovky veľmi užitočných a dlhé roky budovaných pracovných miest. Vyháňajú na úrady práce šikovných a pracovitých ľudí, s potrebným know-how pre prácu s deťmi a mládežou v rôznorodých oblastiach. Financie, o ktoré ste obrali ich zamestnávateľov, sa roztratia v obecných rozpočtoch. Vážne pochybujem o tom, že obce dokážu vytvoriť z týchto peňazí rovnaký počet pracovných miest, aké Vaše zákony zlikvidovali v CVČ.

A o to ide. Aj takto veľmi konkrétne zvyšujete nezamestnanosť. Úplne zbytočne a úplne nerozumne. Ale tu si vlastne môžete podať ruky aj s ministrom Richterom. Jeho Zákonník práce tiež riadne skomplikoval udržanie pracovných miest v CVČ. Napríklad predražením práce na dohodu. A ruku si môžete podať aj s pánom premiérom. Pretože je predsedom vlády, ktorej činnosť pôsobí tým istým smerom ako kríza. Zvyšuje nezamestnanosť. Konkrétne aj vládnym návrhom zákona o financovaní škôl a školských zariadení z dielne ministerstva školstva.

Keby sme vám to pred polrokom nehovorili ...

http://mmserv2.nrsr.sk/NRSRInternet/Vystupenie/87844/Vasecka_Richard.html

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Nemecký tím zachránil najmenej pravdepodobný darca. Diktátor

Nemecký hokejový tím zachránil líbyjský diktátor pred krachom.

PLUS

Civilizovaná divočina. Na severe Slovenska to záhadne funguje

Oravská Polhora pôsobí ako vymyslená.


Už ste čítali?