Pán premiér, odvolajte pána ministra Čaploviča!

Autor: Richard Vašečka | 27.3.2013 o 19:30 | (upravené 27.3.2013 o 19:45) Karma článku: 12,41 | Prečítané:  1630x

Dnes sme ako poslanci NR SR s kolegom Igorom Hraškom vyzvali predsedu vlády Slovenskej republiky, aby zvážil odvolanie pána Dušana Čaploviča z funkcie ministra školstva, vedy, výskumu a športu.

Proces odvolávania ministra na mimoriadnej schôdzi Národnej rady je v našej politickej tradícií odsúdený na neúspech. Navyše v parlamente už prebehla pred Vianocami (13. decembra 2012) mimoriadna schôdza o stave školstva. Pán minister bol v rozsiahlej a vecnej rozprave upozornený poslancami Národnej rady na mnohé riziká a škodlivé kroky, ktoré podnikol. Odozva bola minimálna. Ministerstvo pod jeho vedením pokračuje v nastúpenom trende a negatívne dôsledky sa dostavujú. Niektoré z nich sme sa pokúsili zhrnúť v našom otvorenom liste pánu premiérovi, ktorý si môžete prečítať a podporiť pridaním svojho podpisu TU.

Pán minister stráca nielen odborné, ale aj morálne právo byť ministrom školstva. V rezorte pod jeho vedením sa kopia tragikomické kauzy ako Audi, logo, kvety za tisíce eur, ale aj vážnejšie a problematickejšie ako tender na nákup digitálnej techniky, RIS, vedecký park, štadióny za milióny eur.

Róbert Fico už niekoľkokrát počas svojej politickej kariéry avizoval, že nemá problém vymeniť ministra svojej vlády. Hovoril o žltých kartách. Sme presvedčení, že Dušan Čaplovič je zrelý na kartu červenú. Pre dobro slovenského školstva. Nespochybňujeme mandát vlády Smeru a právo nominovať ministrov vlády podľa vlastnej úvahy, ale vyzývame pána premiéra, aby vyvodil personálnu zodpovednosť.

Sme nezávislí poslanci. Nezastupujeme strany, ale svojich voličov. Som učiteľ a otec školopovinných detí. Medzi mojimi voličmi je množstvo pedagógov a ďalších pracovníkov v školstve. Takisto mnoho rodičov a ďalších, ktorým záleží na stave nášho školstva. Pretože im záleží na deťoch a mládeži, pretože im záleží na budúcnosti Slovenska.

Aj v ich mene vás preto vyzývame: Pán premiér, odvolajte ministra školstva!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchádzajúci generál Macko: Gajdoša zomlela SNS, rezort neriadi on

Je chybou, že ministerstvo obrany odmieta verejnú diskusiu. Tá vnútorná prebieha tiež len formálne, poukazuje dlhoročný dôstojník.

EKONOMIKA

Pre nové pravidlá v prvých dňoch prejdú STK len vyvolení

Stanice technickej kontroly museli prejsť zmenami.

ŠPORT

Saganov rival má unikátny štýl. Chce sa odlíšiť od ostatných

O triumfe v šprinte nerozhoduje iba aktuálna forma či taktika.


Už ste čítali?