Otvoril si si hubu? Páľ do Košíc!

Autor: Richard Vašečka | 31.1.2014 o 8:00 | (upravené 31.1.2014 o 11:10) Karma článku: 15,41 | Prečítané:  2742x

Keď som bol včera v parlamente svedkom vystúpenia Pavla Pašku, spomenul som si na jednu pasáž z Asimovovej série o Nadácii: „Viete, existuje jedna vedná disciplína známa ako symbolická logika, ktorá dokáže odstrániť všetok balast zaťažujúci medziľudskú komunikáciu ... S jej pomocou som analyzoval dokument ležiaci pred nami ... V symbolickej rovine sa dá ľahko zhrnúť do bezpodmienečnej požiadavky, ktorej hrubý preklad by znel: Dajte nám, čo chceme, lebo ináč z vás vytrieskame dušu a vezmeme si to tak či onak.“

Ak by sme spomínanú „symbolickú logiku" aplikovali na „precedov" príhovor, objavili by sme za „štátnickými" rečami sprevádzanými potleskom poslancov jednej a jedinej strany niekoľko jasných posolstiev:

1. Máme záujem o voličov Mariána Kotlebu!

2. Máme záujem o národne orientovaných voličov!

3. Držte huby, ináč ... !

 

Tieto posolstvá sa mimochodom tiahli vystúpeniami poslancov Smeru od Kaliňáka (na úvod) až po Pašku (na záver). Marketingovo výborne využili nahrávku na smeč, ktorú im ponúkla Ľudová platforma.

A vlastne korešpondujú aj s udalosťami posledných dní, keď páni Baška i Paška pristúpili k obmedzeniu slobody médií. Jeden v trenčianskom VÚC, druhý v NR SR.

 

Keď si však zobral pán Paška záverečné slovo, neveril som vlastným ušiam. V skratke: „Ak si dovolíte vyskakovať, presťahujeme vás na druhú stranu republiky!" To sme tu už predsa mali! Toto nie je sranda, ani žiadna štandardná politická hra. To je hrubé vydieranie a jasná hrozba pre prípadných nepoučiteľných.

Klasické zastrašovanie sprevádzané komunistickými rečami (pán Paška vyštudoval marxisticko-leninskú filozofiu a estetiku): „Krásne mesto v srdci Slovenska (Banská Bystrica). Dôstojný príbytok v sídle Ústavného súdu (Košice)." Len škoda tých mladých z vášho tímu, čo sa usadili, možno aj s rodinami, v Bratislave. Tým sa bude ťažko sťahovať. No ale čo sa dá robiť? I keď ... Mohli by sme si to rozmyslieť, keby ... Rozumieme si, nie?

 

Zhrňme si to:
Opozícia si dovolí zvolať mimoriadnu schôdzu parlamentu, keďže vláda odmietla dať priestor ombudsmanke na svojom zasadnutí. Tá si totiž dovolila vysloviť pochybnosti o dodržiavaní ľudských práv zo strany vládnej moci. Vládna strana „láskavo" dovolí, aby schôdza prebehla a šikovne ju využije na svoju prezentáciu. Na záver schôdze si schváli uznesenie podľa svojej chutí. Predtým sa ešte ústami druhého najvyššieho ústavného činiteľa neuveriteľne arogantne vyhráža ombudsmanke, že keď „nezavrie hubu", presunú jej úrad do Košíc. Lebo majú na to moc a nikto im v tom nemôže zabrániť.

 

Naozaj, zdá sa, že majú v rukách všetko.

 

Generálny prokurátor.

 

Predseda Najvyššieho kontrolného úradu.

 

Šéf Najvyššieho súdu.

 

Šéfka Ústavného súdu.

 

Prezident. Zatiaľ.

 

Ak sa im na tom poslednom poste podarí refresh - starý za mladšieho, Gašparovič za Fica - tak 17. novembra 2014 (štvrťstoročnicu Nežnej) budú musieť ľudia znova do ulíc. Tentoraz ale už nebude stačiť len štrngať kľúčmi. A som si istý, že pán Paška si tento november už všimne!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchádzajúci generál Macko: Gajdoša zomlela SNS, rezort neriadi on

Je chybou, že ministerstvo obrany odmieta verejnú diskusiu. Tá vnútorná prebieha tiež len formálne, poukazuje dlhoročný dôstojník.

EKONOMIKA

Pre nové pravidlá v prvých dňoch prejdú STK len vyvolení

Stanice technickej kontroly museli prejsť zmenami.

ŠPORT

Saganov rival má unikátny štýl. Chce sa odlíšiť od ostatných

O triumfe v šprinte nerozhoduje iba aktuálna forma či taktika.


Už ste čítali?