Zbytočné referendum?

Autor: Richard Vašečka | 3.12.2014 o 8:30 | Karma článku: 12,96 | Prečítané:  6005x

Môj kolega s absolútnym presvedčením povedal, že on na referendum nepôjde, pretože na Slovensku máme oveľa pálčivejšie témy, ktoré treba riešiť. A že tie otázky, ktoré toto referendum otvára, takmer nikoho netrápia. Je to naozaj tak?

Mám 41 rokov a nie som teda typický fejsbukár. Používateľom tejto sociálnej siete som sa stal pred troma rokmi. Na svojom súkromnom profile mám asi 4000 „priateľov“, určite prevažujú konzervatívci. Na mojej politickej stránke s cca 3000 „lajkami“ je tento pomer viac posunutý smerom k celoslovenskému priemeru.

Pravidelne tam pridávam príspevky o situácii v parlamente a v spoločnosti i o mojej práci. Informácie, udalosti, kauzy. Štandardne sledované príspevky majú dosah niekoľko stoviek až tisícov ľudí. Napr. obrázok s návrhom štátneho rozpočtu necelých 3000. Blog o zmenách vo vedení parlamentu a na ministerstve školstva necelých 1700. Správa o proteste pred parlamentom tiež zhruba 1700.

Absolútnou špičkou v dosahu je mobilom urobená fotka tlačiva prihlášky na VŠ, kde nie sú kolónky „otec“ a „matka“, ale „rodič“ a „rodič“. Príspevok mal dosah vyše 100 000 ľudí. Má 935 zdieľaní a 547 „lajkov“.

A to, prosím, takmer bez reklamy. Pokúsil som sa zaplatiť reklamu, ale Facebook ma veľmi rýchlo stopol. Dôvodom bolo príliš veľa textu v obrázku. Doklad:

Na druhé miesto sa pred pár dňami prebojoval práve príspevok týkajúci sa referenda za rodinu. Čo bolo na ňom také príťažlivé? Moje vyznanie, že 7. februára 2015 sa s manželkou referenda zúčastníme a budeme hlasovať trikrát za. Plus obrázok s otázkami a troma zaškrtnutými políčkami. Dosah vyše 50 000 (je relatívne čerstvý a ešte stále rastie), počet zdieľaní sa pomaly blíži k 600.

Nikomu neberiem jeho názor na účasť na referende ani na jeho obsah. Máme slobodu. Ale zostaňme čestní a nezavádzajme. Téma rodiny zaujíma, trápi, hýbe veľkú časť tejto spoločnosti. Aj mňa.

A tiež prosím, nepodsúvajte tvrdenia, že nás, konzervatívcov [vyslovuje sa s nechuťou a hlbokým pohŕdaním], zaujímajú iba takéto – podľa vás – „prkotiny“. Práve dnes sa zíde na moju žiadosť Výbor pre obranu a bezpečnosť, kde bude minister obrany Martin Glváč musieť vysvetliť netransparentný nákup zbraní pre naše ozbrojené sily. O výsledku budem informovať aj na FB. Verím, že dosah príspevku prekročí 1000 ľudí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Nemecký tím zachránil najmenej pravdepodobný darca. Diktátor

Nemecký hokejový tím zachránil líbyjský diktátor pred krachom.

PLUS

Civilizovaná divočina. Na severe Slovenska to záhadne funguje

Oravská Polhora pôsobí ako vymyslená.


Už ste čítali?