Zbytočné referendum?

Autor: Richard Vašečka | 3.12.2014 o 8:30 | Karma článku: 12,96 | Prečítané:  6089x

Môj kolega s absolútnym presvedčením povedal, že on na referendum nepôjde, pretože na Slovensku máme oveľa pálčivejšie témy, ktoré treba riešiť. A že tie otázky, ktoré toto referendum otvára, takmer nikoho netrápia. Je to naozaj tak?

Mám 41 rokov a nie som teda typický fejsbukár. Používateľom tejto sociálnej siete som sa stal pred troma rokmi. Na svojom súkromnom profile mám asi 4000 „priateľov“, určite prevažujú konzervatívci. Na mojej politickej stránke s cca 3000 „lajkami“ je tento pomer viac posunutý smerom k celoslovenskému priemeru.

Pravidelne tam pridávam príspevky o situácii v parlamente a v spoločnosti i o mojej práci. Informácie, udalosti, kauzy. Štandardne sledované príspevky majú dosah niekoľko stoviek až tisícov ľudí. Napr. obrázok s návrhom štátneho rozpočtu necelých 3000. Blog o zmenách vo vedení parlamentu a na ministerstve školstva necelých 1700. Správa o proteste pred parlamentom tiež zhruba 1700.

Absolútnou špičkou v dosahu je mobilom urobená fotka tlačiva prihlášky na VŠ, kde nie sú kolónky „otec“ a „matka“, ale „rodič“ a „rodič“. Príspevok mal dosah vyše 100 000 ľudí. Má 935 zdieľaní a 547 „lajkov“.

A to, prosím, takmer bez reklamy. Pokúsil som sa zaplatiť reklamu, ale Facebook ma veľmi rýchlo stopol. Dôvodom bolo príliš veľa textu v obrázku. Doklad:

Na druhé miesto sa pred pár dňami prebojoval práve príspevok týkajúci sa referenda za rodinu. Čo bolo na ňom také príťažlivé? Moje vyznanie, že 7. februára 2015 sa s manželkou referenda zúčastníme a budeme hlasovať trikrát za. Plus obrázok s otázkami a troma zaškrtnutými políčkami. Dosah vyše 50 000 (je relatívne čerstvý a ešte stále rastie), počet zdieľaní sa pomaly blíži k 600.

Nikomu neberiem jeho názor na účasť na referende ani na jeho obsah. Máme slobodu. Ale zostaňme čestní a nezavádzajme. Téma rodiny zaujíma, trápi, hýbe veľkú časť tejto spoločnosti. Aj mňa.

A tiež prosím, nepodsúvajte tvrdenia, že nás, konzervatívcov [vyslovuje sa s nechuťou a hlbokým pohŕdaním], zaujímajú iba takéto – podľa vás – „prkotiny“. Práve dnes sa zíde na moju žiadosť Výbor pre obranu a bezpečnosť, kde bude minister obrany Martin Glváč musieť vysvetliť netransparentný nákup zbraní pre naše ozbrojené sily. O výsledku budem informovať aj na FB. Verím, že dosah príspevku prekročí 1000 ľudí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchádzajúci generál Macko: Gajdoša zomlela SNS, rezort neriadi on

Je chybou, že ministerstvo obrany odmieta verejnú diskusiu. Tá vnútorná prebieha tiež len formálne, poukazuje dlhoročný dôstojník.

EKONOMIKA

Pre nové pravidlá v prvých dňoch prejdú STK len vyvolení

Stanice technickej kontroly museli prejsť zmenami.

ŠPORT

Saganov rival má unikátny štýl. Chce sa odlíšiť od ostatných

O triumfe v šprinte nerozhoduje iba aktuálna forma či taktika.


Už ste čítali?